Genel Bilgi

Anneler Günü Ne Zaman Kutlanmaktadır?

Bütün dünyada farklı zamanlarda kullanan anneler günü ne zaman? soruları sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Anneleri onurlandırmak ve gururlandırmak adına her yıl ülkemizde Mayıs ayının ikinci Pazar gününe denk gelmektedir. Mayıs’ın ikinci haftasındaki Pazar günü Türkiye’de kutlanan bu özel gün; dünyanın farklı şehirlerinde, farklı tarihlerde kutlanmaktadır. Anneler gününde annenize alacağınız bir hediye, yapacağınız bir sürpriz ve söyleyeceğiniz güzel sözler; onların duygulanmasına imkan tanıyacaktır. Aslında annelerimizin kıymetini sadece bir gün değil, her gün bilmemiz de gerekiyor. Ancak resmi olarak her yıl bir gün kutlanması da bugüne verilen önemin bir parçasıdır. Dünyanın farklı yerlerinde, farklı tarihlerde kutlanan bu özel günde annenizi sevindirmeyi ihmal etmemeniz gerekiyor. Ülkemizde her sene Mayıs ayının 2. Pazar günü kutlanan Anneler Günü; annelerin bir kere daha öneminin ortaya çıkmasında ciddi bir rol oynamaktadır.

Annelerin Değeri Hiçbir Şeyle Ölçülemez

Bizleri doğuran, besleyip büyüten ve iyi birer insan olmamızda en önemli pay sahibi kişi, hiç şüphesiz ki annelerimizdir. Anneler Günü de; bizim için her şeyden değerli olan annelerimizi, şımartmak, onları mutlu etmek adına evrensel bir şekilde bütün dünyada geçerli bir gündür. Ancak dünyanın farklı yerlerinde, farklı tarihlerde kutlanmaktadır. Tabii ki annelerin hakkı senede bir gün onlara hediye almak, güzel söylemek ya da onları mutlu etmekle ödenmez. Ancak en azından tüm dünyada resmi olarak bir günün Anneler Günü olarak kabul görmesi; büyük bir önem taşımaktadır. Anneler Günü ne zaman sorusu, her yıl bu özel günün yaklaşmasıyla birlikte sıklıkla dile getirilen bir soru olmaktadır. Bu özel gün her yıl değişmektedir, aynı zamanda dünyanın farklı yerlerinde, farklı tarihlerde kutlanmaktadır. Türkiye’de Mayıs ayının 2. haftasının Pazar gününe denk gelmektedir.

Anneler Günü Hediyeleri

Anneler Günü ne zaman sorusuna yanıt aldıktan sonra; bu özel günü kutlamak için annenize neler almanız gerektiği konusunda gerek alışveriş merkezlerini, gerek mağazaları, gerek hediyelik eşya satan yerleri, gerekse de internet üzerinden bu konuyla alakalı satın yapmakta olan firmaları teker teker gezebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu