Finans

Dolar Kuru Yüksek Mi, 1 Dolar Kaç TL’ye Tekabül Etmektedir?

Amerikan doları diye de bilinen dolar kuru tüm dünyadaki olaylara göre anlık olarak değişkenlik gösterebiliyor. Doların özellikle son 2-3 yılda ciddi bir şekilde Türk Lirasına karşı artışının olduğu bilinmektedir. Birçok ülkedeki para birimine de göre de artış içerisinde olan Dolar; ülkemize gelen turistlerin de genel olarak kullandıkları bir para birimi olarak dikkat çekmektedir. Pek çok alanda kullanılmakta olan Dolar; döviz alım satımı, turistik bölgelerdeki eğlence, konaklama v.b. alanlarda, yurtdışı seyahatlerinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Dünyada çeşitli olaylara göre değişkenlik gösteren doların birçok konudan etkilendiği de ortadadır. Bu şekilde dünyadaki olayları yakından takip ederek, dolardan kar etme noktasında da önemli bir adım atabilirsiniz.

Dolar Alım Satımı

Günümüzde para kazanmak amacıyla, alın, Euro, Dolar gibi döviz ve rezervleri alıp satan birçok insan vardır. Herkes bütçesine göre Dolar alım satımı yaparak, biraz olsun ekonomisine can verme çabası içerisine girmektedir. Dolar ne kadar diye merak edenler; genel olarak yüksek kurdan doları bozdurmak isteyenlerdendir. Yüksek kurdan doları bozdurduktan sonra; düşüşe geçmesini beklemekte ve ardından yeni dolar alıp yükselmesini beklemektedirler. Bu şekilde tekrar dolar bozdurup, döviz alım satımı yaparak kara geçmeye çalışmaktadırlar. Bu arada yaşanan ani düşüşler de bu işin ticaretinde bir risk barındırıyor.

1 Dolar Kaç Liradır?

Para piyasalarında özel bir yeri olan ve gerek yurtiçi, gerekse de yurtdışı ekonomisinde sıklıkla kullanılan Dolar; günümüzde 8.50 Lira civarlarındadır. Şuanda 8.56 liradan işlem gören Dolar; gün içerisinde de değişkenlik gösterebiliyor. Zaten televizyonlarda da ekonomi haberlerinde genel olarak Dolar güne şu rakamlar başladı, günü şu şekilde kapattı, en yüksek seviyesini şöyle gördü diye gün içerisinde doların lira karşısındaki değeri aktarılmaktadır. 1 Dolar kaç TL diye merak edenler; internet üzerinden anlık olarak doların kaç liraya denk geldiğini takip edebilirler. Online olarak tek tıkla Doların kaç liraya tekabül ettiğini hemen öğrenme şansı bulacaksınız. Doların lira karşısındaki değerinin yanı sıra; Dolar/Euro paritesi de sıklıkla ekonomi haberlerinde ifade edilen bir nokta olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu