Sosyal Medya

Dünyanın En Geniş Sosyal Medya Ağı Facebook

Kaliforniya merkezli bir Amerikan sosyal medya platformu olarak Mark Zuckerberg tarafından kurulmuş olan Facebook; dünyanın en değerli şirketlerinden bir tanesidir. Microsoft, Google, Apple ve Amazon ile birlikte dünyanın en başarılı 5 platformundan birisi olarak kabul görmektedir. Facebook Messenger, Facebook Watch, Facebook Portal bu platformun ekstra ürünlerindendir. Instagram ve Whatsapp gibi dünyanın en çok tercih edilen platformlarında da hissesinin olması; bu sosyal medya kanalını daha değerli bir hale getirmektedir. 2019 yılında 16 veri merkezini işletmekte olan bu sosyal medya platformu; 2020 yılına kadar yüzde yüz yenilenebilir enerji satın almayı taahhüt ederek dikkatleri üzerine çekmiştir.

Halk Arasında Fesbuk Da Deniyor

Yönetiminde Mark Zuckerberg, SherylSandberg, Mike Schroepfer, David Wehner, ChrisCox gibi isimlerin yer aldığı ve insanların Fesbukolarak da ifade ettikleri dünyanın en geniş sosyal medya ağlarından bir tanesidir. Milyonlarca kullanıcısı bulunan bu sosyal medya ağı sayesinde insanlar sosyalleşme ve ciddi anlamda etkileşimde bulunma imkanı elde edeceklerdir. İnsanların çocuk arkadaşlarını, okul arkadaşlarını bulmalarına ve yeni yeni insanlarla tanışmalarına imkan tanıyan bu sosyal medya platformu; dünyanın en geniş kitleye hitap eden uygulaması olarak dikkat çekmektedir. Hem bilgisayarlar, hem tabletler, hem de cep telefonlarından giriş imkanının yer aldığı bu sosyal medya ağında birçok konuyu yakından takip etme fırsatı da elde edeceksiniz.

Facebook Haberlerini Yakından Takip Etme İmkanı

Facebook ile alakalı haberlere internet üzerinden birçok haber kanalı vasıtasıyla erişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Facebook haberleri ile facebook uygulamasını kullanarak dünyadaki önemli gelişmelerden haberdar olma imkanı bulacaksınız. Facebooktaki haberleri takibe alma fırsatı bulacağınız bu sosyal medya ağında hesap açmak çok kolaydır. E-posta adresi ya da cep telefonu ile bu uygulamaya kayıt olabilirsiniz. Bu arada isim, soy isim, şifre ile doğum tarihi bilgilerinin de doğru bir şekilde doldurularak onay verilmesi lazımdır. Üye olduktan sonra; istediğiniz zaman uygulamaya giriş yapabilir, hem arkadaşlarınızı ekleyebilir, hem de yeni insanlarla tanışma fırsatı elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu