Magazin Haberleri

Fahriye Evcen Hayatı, Oyunculuk Kariyeri ve Özel Yaşamı

Almanya’nın kuzeybatısında yer alan Sollingen kentinde 4 Haziran 1986 tarihinde dünyaya gelmiş olan güzel ve başarılı oyuncu Fahriye Evcen; Türk sinema dünyasının ün yapmış yeni dönem oyuncuları arasında gösterilmektedir. Babası Kavala göçmeni, annesi de Çerkez olan Evcen; aslen Samsunludur. Almanya’da çocukluk dönemlerinde ailesiyle zor zamanlar geçirdiğini ifade eden güzel ve başarılı oyuncu; 7 yaşında iken Alman Neo-Naziler tarafından Solligen şehrindeki Türklerin yaşadığı evlerin yakılması sırasında ışıklarını hep kapalı tuttuklarını belirtti. Türkiye’ye tatile geldiği dönemde, Oya Aydoğan tarafından sunulan bir programa seyirci olarak katılan Evcen; burada Aydoğan aracılığıyla yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanışmıştır. Almanya’da üniversitede Sosyoloji bölümü okuduğu esnada, birçok dizi teklifi alması sonucu okulunu dondurmuş ve annesi ile beraber İstanbul’a gelmiştir.

Fahriye Evcen Kariyeri

İstanbul’a yerleşen ve ilk olarak Yaprak Dökümü adlı bir dönemin fenomen dizisine Necla karakterine hayat vermiştir. İlk sinema deneyimini, 11 Nisan 2008 yapımı Cennet filminde başrol oyuncu olarak yaşamıştır. Aynı yıl Aşk Tutulması filminde de başrol oyuncusu olarak görev alan Fahriye Evcen; artık adım adım şöhret basamaklarını tırmanmaya başlamıştır. Almanya’daki eğitimini tamamladıktan sonra; İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde Tarih bölümünü okumuştur. TİMS Productions tarafından yapılan Çalıkuşu adlı romandan uyarlanan dizide; Feride karakterine can vermiştir. Burada ünlü ve yakışıklı oyuncu Burak Özçivit ile başrol arkadaşı olan Evcen; daha sonra yine Özçivit ile birlikte Aşk Sana Benzer adlı bir sinema filminde başrol oynamıştır.

Fahriye Evcen Kiminle Evli?

Birçok kere Burak Özçivit ile rol arkadaşı olan Fahriye Evcen; 29 Haziran 2017’de, onunla İstanbul Said Halim Paşa Yalısı’nda dünya evine girmiştir. 2017 yılında Los Angeles merkezli bir Buzznet internet sitesi tarafından oylamaya sunulan; ‘Dünyanın En Güzel 30 Kadını’ oylamasında dokuzuncu sırada yerini almıştır. Listede GigiHadid, Adriana Lima, Hillary Clinton, Emma Watson ve Angelina Jolie gibi dünyada ünlü birçok isim yer almıştır. 13 Nisan 2019 tarihinde ünlü oyuncu ve eşi Burak Özçivit’in oğulları dünyaya gelmiştir. Karan isimli oğulları İstanbul Amerikan Hastanesi’nde doğmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu