Magazin Haberleri

İbrahim Çelikkol Kimdir ve Kariyeri Nasıldır?

Kocaeli İzmit’te 14 Şubat 1982 tarihinde dünyaya gelmiş olan Türk dizi ve sinema oyuncusu İbrahim Çelikkol; eskiden modellik de yapmıştır. Babası Arap, annesi de Selanik göçmenidir. Oyunculuğa adım atmadan önce profesyonel olarak modellik yapmış olan ünlü oyuncu; basketbol da oynamıştır. Profesyonel olarak basketbol liginde boy göstermiş olan Çelikkol; genç milli takıma da seçilmiştir. Ancak daha sonra basketbolu bırakarak, oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. Hayatında dönüm noktası olarak, ünlü yönetmen Osman Sınav ile tanışması gösterilmektedir. Osman Sınav tarafından çekilen, Pars: Narkoterör filminde baş komiser Şamil Baturay rolüyle izleyici karşısına çıkmış ve oyunculuk hayatına da bu şekilde giriş yapmıştır. Sonrasında M.A.T. ve Karadağlar ile Keskin Bıçak dizinlerinde rol almıştır. 2011’de başlayan ve 2012’nin Eylül ayında biten İffet adlı dizide başrol olmuş, Cemil karakterine can vermiştir.

İbrahim Çelikkol  Ünlü Oyuncunun Kariyeri

16 Şubat 2012 tarihinde gösterimi yapılan ve büyük bir bütçesi olan Fetih 1453 isimli filmde, kahramanımız Ulubatlı Hasan karakteriyle rol almıştır. 2013-2014 yıllarında yayınlanan ve büyük ses getiren, birçok başrol oyuncusu da bulunan Merhamet adlı dizide Fırat Kazan karakterine hayat vermiştir. Daha sonra Reaksiyon adlı dizide bordo bereli bir Yüzbaşını canlandırmıştır. Oğuz Ayaz karakteri le Reaksiyon dizinde rol almış olan ünlü oyuncu; 2016 yılında başlamış olan Kördüğüm dizisinde de Ali Nejat karakteriyle boy göstermiştir. TRT 1 ekranlarında mini bir dizi olarak yayınlanan ve köklü tarihimizden kesitleri aktaran Seddülbahir 32 Saat isimli dizide, Mehmet Çavuş rolüyle izleyici karşısına çıkmıştır. 2017-2018 yıllarında Siyah Beyaz Aşk adlı büyük bir ilgi gören dizide Ferhat Aslan karakterine can vermiş olan ünlü oyuncu İbrahim Çelikkol; bir sonraki sezon Muhteşem İkili dizinde Mert Barca rolü ile ekranlarda bulunmuştur. 2019-2021 yılları arasında Doğduğun Ev Kaderindir adlı dizide, Mehdi karakteri ile ekranlardaki yerini almıştır. 2021 yılında bir internet dizisi olan Kuş Uçuşu’nda Kenen rolünü almıştır.

İbrahim Çelikkol  Kiminle Evli?

Türk dizi ve sinema oyuncusu olan İbrahim Çelikkol; Mihre Mutlu ile 25 Mayıs 2017’de dünya evine girmiştir. 6 Aralık 2019 tarihinde de oğlu Ali dünyaya gelmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu