Genel Bilgi

İş Bankası Çalışma Saatleri Hafta Sonu Ne Zaman?

Türkiye’de bireysel ve ticari anlamda faaliyet gösteren en büyük özel banka niteliği taşıyan Türkiye İş Bankası; Mustafa Kemal Atatürk’ün yönlendirmeleri ile kurulmuştur. 1924’te Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olması özelliği gösteren İş bankası; 2019’da 468 milyar liranın üstünde bir büyüklüğe ulaşarak dikkat çekmiştir. Dünyanın en büyük 122. Bankası olması özelliği de gösteren bu banka; 2019’daki verilere göre 1.281 şubeye sahiptir. Aynı zamanda 6.500’den fazla bankamatik ve 24’inin üzerinde personeliyle dikkat çekmektedir. İş Bankasıyla ilgili çalışma saatleri en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. İş Bankası çalışma saatleri hafta sonu da insanların en sık sorduğu sorulardan birisidir. Banka, hafta sonu şubelerinden hizmet vermezken, sadece hafta içi şubelerinden faaliyet göstermektedir. Hafta sonu bankamatik, internet bankacılığı gibi ortamlardan bankadaki işlemlerinizi gerçekleştirme imkanı elde edeceksiniz.

İş Bankası Şubeleri Ne Zaman Açık?

Türkiye İş Bankası çalışma saatleri, hafta içi ve hafta sonu ne zaman faaliyet gösterdiği ciddi anlamda merak edilmektedir. Haftanın 5 günü, sabah saat 09.00 ila 17.00 arasında hizmet veren Türkiye iş Bankası şubeleri, hafta sonu açık değildir. İş Bankası çalışma saatleri hafta sonu şubelerde bulunmazken, haftanın 7 günü ve 24 saati işcep, internet bankacılığı gibi platformlar üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Atmleriyle de her zaman hizmet veren İş Bankası; 1924’ten bu yana Türkiye’nin en iyi bankaları arasında yer almaktadır. Cumhuriyet döneminde Mustafa Kemal Atatürk’ün yönlendirmeleriyle kurulmuş ilk ulusal banka olarak dikkat çeken İş Bankası’nın işlem hacmi epey yüksektir. Türkiye’deki en büyük ulusal banka olarak faaliyetlerini gösterirken, şubeleri hafta içi hizmet vermektedir. 09.00 ila 17.00 arasında hafta içi günlerde hizmette olan bu bankada; saat 12.30 ile 13.30 arası öğle arası vardır.

İş Bankası çalışma saatleri hafta sonu sadece internetten, cepten ve ATM’lerden hizmet vermektedir. Hafta sonları bankaların şubeleri açık değildir. Türkiye’nin en geniş hacme sahip ulusal ve özel bankası olan Türkiye İş Bankası; müşterilerine her konuda yardımcı olurken, sorularını yanıtlamakta ve sorunlarına çözüm üretmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu