Oyun Haberleri

Lol’ün Açılımı Nedir, Ne Anlamda Kullanılıyor?

İlk olarak 2009’da League of Legends: Clash Of Fates ismi ile piyasaya sürmüş olan Riot Games; daha sonra League of Legends olarak oyuncuların karşısında olmaya devam etmiştir. İlk çıktığı dönemlerde beklenen patlamayı veremese de; özellikle son birkaç yılda çocukların en çok oynadıkları video oyunlar arasına girmeyi başarmıştır. Multiplayer Online Battle Arena olarak açılımı yapılan, Moba tarzı bir strateji oyunu olan ve kısaca lol olarak bilinen bu oyunda Warcraft 3 haritası örnek alınmıştır. lol ne demek diye merak edenler, bu oyunun kısa ve sıklıkla kullanılan adını duyduktan sonra, internet üzerinden aramaya başlamışlardır. Birçok alanda ödül almış olan bu oyunda iki farklı takım vardır. 5 güçlü şampiyonun yer aldığı iki farklı takım birbirlerinin üslerini yok etmek adına amansız bir mücadele içerisine girerler. 140’ın üzerinde şampiyon arasından seçimini yaparak, zafere kavuşabilirsiniz. Zafer yolunda rakiplerini teker teker indirmeli ve kulelerini de yok etmelisin.

Lolle Boş Vakitlerinizde Eğleneceksiniz

lol ne demek diye merak edenler, bu oyunla alakalı gerekli bilgilere ulaştıktan sonra hemen oyunu indirerek oynamaya başlıyorlar. 140’tan fazla şampiyonun yer aldığı bu oyunda seçimini yaptıktan sonra, kahramanınla zafere koşmaya çalışacaksınız. Çok kullanılan bir video oyunu olan League Of Legends, yani Türkçe ismi ile Efsaneler Ligi olarak bilinen bu oyun sayesinde boş zamanlarınızı eğlenceli bir hale getireceksiniz. Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da oynadıkça daha iyi olacak ve zamanla öğrenerek kendinizi geliştirmeye başlayacaksınız.

Lol’un Farklı Bir Anlamı Var Mı?

Bir video savaş oyunu olarak karşımıza çıkan lol’un farklı bir açılımı ve anlamı daha vardır. Bu noktada lol ne demek diye soranlara; bir de bu anlamıyla yanı verelim. Özellikle sosyal medyada ve whatsapp tarzı ortamlardaki yazışmalarda insanların lol olarak tabir ettikleri şey; İngilizce LaughOutLoud’tur. Türkçe anlamı, yüksek sesle gülmek olan bu tabirin bir emojisi de vardır. Genellikle çok komik olan söylemlerden sonra emoji olarak ya da lol şeklinde yazılmasıyla karşımıza çıkmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu