İnternet

Türk Telekom İle İnternetinizin Ne Kadar Hızlı Olduğunu Ölçebilirsiniz

Türk Telekom internet kullanıcıları, artık online olarak hız testi yapabilecekler. Müşterilerine hız testi yapma şansı tanıyarak, kullandıkları netle alakalı kafalarındaki soru işaretlerini ortadan kaldıran Türk Telekom; en doğru sonuca ulaşmanızı sağlamaktadır. Türk Telekom hız testi için ilgili sayfa dışındaki bütün internet sayfalarının kapalı olması gerekir. Hız testini hangi cihazdan yapıyorsanız; diğer uygulama ve programların da kapalı olması şarttır. Bilgisayardan yapıyorsanız; hız testi sayfası dışında açık bir yer olmamalıdır. Aynı şekilde mobil olarak bu testi yapacaksanız da aynı şekilde diğer sayfa, program v.b. şeylerin kapatılmış olmasına özen göstermelisiniz. Hız testinde en doğru sonuca ulaşmanız için dikkatli olmalı ve size söylenenleri yerine getirerek testi yaptırmalısınız.

Hız Testi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türk Telekom aboneleri, gerek evde internet, gerekse de mobil internet için hız testi yapabilirler. Tek tıkla internet üzerinden hız testi yapabilir ve kullandığınız internetin hızının ne olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Hız testi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı adımlar vardır. Öncelikle hız testi sayfası dışında başka bir internet sayfasının, ilgili cihazdaki program ya da uygulamaların tümüyle kapalı olması şarttır. Kablosuz bağlantı ile test yapacak olanların, modemin konumuna göre hız testinde farklı sonuçlar elde edebilecekleri unutulmamalıdır. En doğru sonuç için kablosuz bağlantı ile test yapmak yerine, bilgisayara bağlanacak Ethernet kablosuyla hız testi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda Türk Telekom hız testi; internet kullanım yoğunluğuna göre de değişkenlik gösterebilir. Aynı saatte size yakın yerlerde net kullanan kişi sayısı, ev içi tesisatın kalitesi, evde internete bağlı olan uygulama ve cihazlar; hız testindeki sonucu doğrudan etkilemektedir. Bununla birlikte modem ayarlarına göre de hız testinde farklı sonuçlar açığa çıkabilmektedir.

Türk Telekom Ping, Jitter, Upload ve Download Süreleri

Türk Telekom hız testi ile; kullandığınız internetin indirme ve yükleme hızına kolay bir şekilde ulaşacaksınız. Aynı zamanda ping ve jitter seviyeleri de bu esnada karşınıza çıkacaktır. Bilindiği üzere ping, bir cihazdan alınan veri paketinin, ilgili sunucuya iletilmesi esnasında geçen süredir. Jitterde; bir sinyalin olması gerekenden hatalı olan dalga değerini göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu