Magazin Haberleri

Yazar ve Sunucu Hande Doğan Demir Kimdir?

Türk sunucu, oyuncu ve aynı zamanda da sosyolog olan ünlü ve güzel kadın Hande Doğandemir; 22 Kasım 1985’te dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nde Sosyoloji bölümü okumuş olan güzel ve başarılı oyuncu; üniversitenin son yılında Erasmus yaparak Fransa’nın Lille şehrine gitmiştir. Ortaokul ve Lise yıllarında da Fransızca eğitimi gördüğü için burada hiçbir zorluk çekmemiştir. İlk önce televizyon ve iletişim alanında sosyoloji çalışmaları yapmaya başlamış olup, kamera arkasında boy göstermiştir. Kamera arkasında çalıştıktan sonra, kamera önüne de geçmek isteyip, oyunculuğa adım atmıştır. Oyunculukla birlikte TRT’de sunuculuk da yapmaya başlamıştır.

Hande Doğan demir’in Dizi ve Oyunculuk Kariyeri Nasıl?

2011 senesinde TRT Okul ekranlarında Hatırlar Mısınız adlı programda sunuculuk yapmaya başlamış ve 2 yıl boyunca burada boy göstermiştir. Sinema dünyasında ilk olarak Burak Aksak’ın başarılı filmi Bana Masal Anlatma filminde başrol oynamış ve burada Ayperi karakterine can vermiştir. Aylin Zoi’nin Mecaz isimli klibinde de oynamış olan ünlü oyuncu; Kerem Deren’in yazdığı Racon Ailem İçin adlı dizide de Yağmur isimle karakterler izleyici karşısına çıkmıştır. Leyla İle Mecnun adlı dizide hiç konuşmadan, sürekli insanlar gören Şans karakterini oynamıştır. Akabinde de Kanal D ekranlarında yayınlanan bir lise dizisi olan Güneşi Beklerken’de, Kerem Bürsin ile başrolde yer almıştır. Burada Zeynep adlı karakteri canlandırmış olan Hande Doğandemir; aynı zamanda rol arkadaşı Kerem Bürsin ile liptop şans öpücüğü reklamlarında da boy göstermiştir. 2011-2012 yıllarında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Sen De Gitme adlı dizide Aslı karakteri ile karşımıza çıkmıştır. Aynı sezon İbret Ailen isimli bir absürt-komedi türü olan yaz dizisinde İpek rolüyle ekran karşısında bulunmuştur. Konuk oyuncu olarak Böyle Bitmesin dizisinde tek bölüm oynamıştır.

Avon Dergisi’nin Yüzü Oldu

Atasay doğum günü kutlaması reklamında rol alan Hande Doğandemir, Avon Dergisi’nin 2010 yılının Haziran ayında Yüz Güzeli seçilmiştir. İletişim sosyolojisi üzerine tez hazırlarken bir yapım şirketinde stajyerlik de yapmış olan güzel oyuncu; birçok yapım ve rejilerle de bulunmuştur. Kamera arkasında editör yardımcısı olarak da iş yapmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu