Genel Bilgi

Ziraat İnternet Bankacılığıyla Hayat Daha Kolay

Bankaya ya da atm’ye gitmeden birçok işlemi internet üzerinden kolaylıkla yapabilmenize imkan tanıyan Ziraat internet bankacılığı sayesinde zamandan da tasarruf edeceksiniz. 7 gün 24 saat boyunca internet şubesi üzerinden işlem yapmanıza olanak tanıyan Ziraat Bankası; bütün bankacılık işlemlerinin, internet bağlantısı bulunması durumunda gerçekleştirilebilmesine imkan sunmaktadır. Birçok bankacılık işlemini, şube veya atmlere oranla daha pratik bir şekilde yapabileceksiniz. Aynı zamanda düşük ücretlerle, daha avantajlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Türkiye’deki üç kamu bankasından bir tanesi olarak hizmet veren Ziraat’in günümüz teknolojik şartlarına ne kadar doğru bir şekilde ayak uydurduğu da, internet bankacılığı hizmeti sayesinde daha açık bir biçimde ortaya çıkmaktadır. İster Ziraat Bankası’nın resmi adresine internet tarayıcısı üzerinden girerek, isterseniz de mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek tek tıkla internet bankacılık işlemlerine ulaşabilirsiniz.

Ziraat İnternet Bankacılığı Hangi Bilgileri İster?

Ziraat’in internet bankacılığına giriş yaparken, bireysel mi yoksa kurumsal mı olduğunuza göre farklı bilgiler talep edilmektedir. Şayet bireysel bir giriş yapacaksınız; TC kimlik numaranız ya da müşteri numaranız ile şifrenizi girerek sisteme erişim sağlayabilirsiniz. Eğer kurumsal olarak sisteme giriş yapmak istiyorsanız; müşteri numaranızı, şifrenizi ve kullanıcı adınızı tercih etmelisiniz. Ziraat internet bankacılığı işleminden yararlanabilmeniz için, şifre almanız şarttır. Bu şifre kartınızın şifresi değildir, eğer ilk kez internet bankacılığı ile işlem yapacaksınız; Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek kendinize yeni bir şifre alabilirsiniz. Bu arada şifre alırken ya da başka bir işlem yaparken; karşınızdaki banka çalışanı dahi olsa, müşteri numaranızı, internet ya da mobil bankacılık giriş bilgileri ile kart şifrenizi vermemelisiniz. Zira bu banka sizlerden asla böyle bilgiler talep etmez, gereken yönlendirmeleri size ait ad, soy ad, doğum tarihi gibi bilgilerinizi teyit ederek yapacaktır.

Ziraat İnternet Bankacılığı Güvenilir mi?

Birçok bankanın internet bankacılığı hizmeti vardır, ancak internet bankacılığını müşterilerinin karşısına çıkaran ilk 5 banka arasında Ziraat Bankası da yer almaktadır. Ziraat internet bankacılığı sayesinde her işleminizi oturduğunuz yerden, daha az masrafla gerçekleştirme fırsatı bularak, rahat şekilde hareket edeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu